Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Sinematek, 19 yıldır kesintisiz olarak devam ettiği sinema eğitimlerini ‘Kurumsal Eğitimler’ ile sürdürüyor!
Kurumların çalışanlarına özel ders programları ve süreleri, ‘ekip ruhu’nu ön plana çıkaran özellikleri ile kurumsal eğitimlerimiz tam da size göre!

Eğitim programlarımız kurumsal şirket, belediye, valilik, bakanlık vb çalışanları için özel olarak tasarlanmış, minimum zamanda maksimum faydayı hedefleyen, çeşitli öğrenme tekniklerini bir arada bulunduran bir yapıdadır. Katılımcıların günlük hayatın stresli ortamından uzaklaşarak yaratıcılıklarını gösterecekleri bir ortam oluşturulması ve takım çalışması çerçevesinde bir eser ortaya çıkarmaları hedeflenir.

Kurumsal Eğitim Programlarımız; katılımcılara genel sinema bilgisini kazandırmak amacıyla oluşturulmuştur. Ekip halinde çalışmanın önemini kavratan, aynı zamanda da eser çıkarmanın keyfini yaşatan eğitim programlarımızda örnek olarak 2 farklı eğitim oluşturulmuştur.

  • Kısa Dönem Eğitim: 12 saat (2 gün) teorik ve pratik eğitimi kapsar. Bu eğitim ortalama 1 günde 6 saat  olarak uygulanır ve takım ruhunu ön planda tutan pratikler yapılır.
  • Uzun Dönem Eğitim: 30 saat (5 gün) teorik ve pratik eğitimi kapsar. Bu eğitim haftaiçi günler için uygundur. Bu eğitimin sonunda katılımcıların eğitim aldığı alanda uygulamalar yapmaları istenir. Ekip ruhunu ve yardımlaşmayı ön plana çıkarır.

 

        BELEDİYE, VALİLİK, BAKANLIK için EĞİTİMLER

Uzmanlaştığımız 6 alandaki Seminer Konu Başlıkları şöyledir;

1- Sosyal Medya Kullanımı ve İnternet Haberciliği; Günümüzde birçok insan sosyal medyayı kullanmaktadır. Belediyenizin sosyal medyalarının (facebook, twitter, instagram, youtube… gibi) kurulması ve buraya konulacak materyallerin oluşturulması, hızlı cevap sistemi.  Belediye haberlerinin hızlı ve etkin duyurulması. Belediye etkinliklerinin tanıtımı.
toplam 12 saat / 2 gün.  Sabah: 09.30 – 12.30 öğlen:14.00- 17.00 saatleri olmak üzere günde 6 saat. kontenjanı:10 kişi

2- Kameramanlık ve Film Çekim Teknikleri: Tüm belediyelerde fotoğrafçılar, kameramanlar, kurgucular yer almasına rağmen, birçok belediye hala tanıtım filmlerini dışarıya ihale etmektedir. Bünyelerinde çalışan kameramanların eğitilmesiyle daha iyi çekimler yapmaları ve filmler üretmeleri, yeni teknolojilerle internet üzerinden canlı yayın yapmaları öğretilecektir.
toplam 12 saat / 2 gün.  Sabah: 09.30 – 12.30 öğlen:14.00- 17.00 saatleri olmak üzere günde 6 saat. kontenjanı: 6 kişi

3- Video Kurgulama ve Yayınlama: Kurgu / Montaj biriminde çalışanlara mesleki eğitim verilmesini ve çekilen görüntüleri daha iyi kurgulanmasını sağlayacak bir eğitimdir. Ayrıca önceki yıllarda çekilenlerin arşivlendirilmesi de yapılacaktır.
toplam 12 saat / 2 gün.  Sabah: 09.30 – 12.30 öğlen:14.00- 17.00 saatleri olmak üzere günde 6 saat. kontenjanı: 4 kişi

4- Drone Eğitimi ve Canlı Yayın: Günümüzde birçok belediyede çekim amaçlı olarak drone kullanılmaktadır. Belediyelerin kendi beldelerini havadan görüntülemeleri kadar doğal bir durum olamaz. Kamera grubunda çalışanlardan konuya ilgi duyanları eğiterek, drone/hava çekimlerinin daha iyi yapılması sağlanacaktır.  Drone ile sosyal medya üzerinden canlı yayın yapılması öğretilecektir.
toplam 12 saat / 2 gün.  Sabah: 09.30 – 12.30 öğlen:14.00- 17.00 saatleri olmak üzere günde 6 saat. kontenjanı: 4 kişi

5- Spikerlik ve Etkili Konuşma: Belediyelerin açılış, protokol karşılama, organizasyon, anma günü, yerel günler gibi etkinliklerinde protokol sunuculuğu yapacak kimse olmaması da bir handikaptır. Halkla İlişkiler biriminde çalışanlardan gönüllüler eğitilerek bu eksiklik giderilebilecektir ve dışarıdan bir sunucuya ihtiyaç duyulmayacaktır. toplam 12 saat / 2 gün.  Sabah: 09.30 – 12.30 öğlen:14.00- 17.00 saatleri olmak üzere günde 6 saat. kontenjanı: 10 kişi

6- Habercilik Temel İlkeleri ve Haber Yazma Teknikleri: Basın ve H.İ. biriminde çalışanlara, habercilik ilkeleri anlatılacak ve haber, bülten yazma gibi konularda eğitim verilecektir. toplam 12 saat / 2 gün.  Sabah: 09.30 – 12.30 öğlen:14.00- 17.00 saatleri olmak üzere günde 6 saat. kontenjanı: 10 kişi


   0.555.7477557
   sinematekdernegi@gmail.com
   Ayrıntılı ders programı, ücret ve diğer detaylar için bize ulaşın, sizi arayalım.

Film Yapım ve Yönetmenlik Atölyesi
Oyunculuk Atölyesi
Belgesel Sinema
Kurgu Eğitimi Ankara
Senaryo Eğitimleri Ankara 2
Sound Design

İletişim :

TEL :   0 555 747 75 57

E-mail : sinematekdernegi@gmail.com

Adres : Rafet Canıtez Cad. 1. Sigorta Blokları. No:8, Oran Sitesi, Çankaya

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.