Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

SİNEMA TEKNİK DERNEĞİ

1997 yılından bu güne sinema eğitimi veren Sinema Teknik Derneği, günümüzde 15’den fazla kurs, onlarca atölye çalışması ile eğitimlerine devam etmekte ve Türkiye Sinemasına destek olmaya çalışmaktadır. Derneğimiz, Ankara’da ve birçok diğer ilde onlarca sosyal sorumluluk projesinde yer almış ve almaya devam etmektedir.

Eğitimler dışında dernek üyelerimizle yürüttüğümüz çalışmalardan bazıları aşağıdadır:

FİLM GÖSTERİMLERİ “HER CUMARTESİ – ÜCRETSİZ”: Türk Sinemasını yakından tanımasını sevmesini amaç edinmektedir. Her Cumartesi 14.00 te Ankara Dernek Merkezi’nde “Sinema Teknik Gösterimleri” yapılmaktadır. Bu etkinlikte, filmlerden parçalar gösterilmekte ve filmle ilgili olarak söyleşi ve tartışma yapılmaktadır.

AÇIK HAVA GÖSTERİMLERİ: Yaz Döneminde Ankara Çankaya’daki bir çok park, pazaryeri ve Taş Ocakları gibi mekanlarda her Cumartesi ve Pazar akşamları ücretsiz film gösterimleri gerçekleştirilmiştir.

FİLM PROJE TOPLANTILARI: Her hafta belirlenen günde herkese açık yapılan ÜCRETSİZ toplantılardır. Katılan kişilerin projeleri tartışılmakta ve çekim hazırlıkları yapılmaktadır.

ANATOLİAN FİLM FEST / ALTIN KEÇİ ÖDÜLLERİ: Türk Sinemasına özgün senaryolar kazandırılması amaçlanmaktadır. Bu yarışmanın gelenekselleşmesi hedeflenmektedir. 1. Anatolian Film Fest 11.11.2011 tarihinde yapılmıştır.

ÇOCUKLARA SİNEMA: Her yıl 23 Nisan Çocuk Haftası içerisinde ücretsiz çocuk filmleri ve çizgi filmler gösterilmektedir.

ARŞİV: Türk Sinemasının tüm filmlerinin orijinal bir kopyasının arşivlenmesi amaçlanmaktadır. Dijital Arşivimizde; Film Müzikleri ve Belgesel, Kısa Film ve Uzun Metraj Film Senaryoları arşivimiz mevcuttur.

TÜRK SİNEMA FİLMLERİ ANSİKLOPEDİSİ: Türkiyede çekilmiş tüm sinema filmlerinin envanteri çıkarılmış ve ansiklopedi olarak Kültür Bakanlığı’na verilmiştir. 2014 yılında basılmış hali ve interaktif DVD si yayınlanmıştır.

PRODÜKSİYON DESTEK PROJESİ: Türkiye’de film yapmak yapmak isteyen yerli ve yabancı film ekiplerine, kişilere ekip ve ekipman desteği sağlanmaktadır.

KISA FİLME AÇIK DESTEK PROJESİ: 2006 – 2007 yıllarında 24, 2008 de 22, 2009 da 25,  2010 da 28, 2011 itibariyle 25 kısa film çekimine ücretsiz destek sağlanmıştır.

SENARYO DESTEK PROJESİ: Her yıl üniversitelerin Edebiyat ve Dramaturji bölümlerinde okuyan öğrencilere ücretsiz olarak senaryo eğitimi desteği verilmektedir. Bu güne dek 655 üniversiteli bu destekten yararlanmıştır.

LİSE SİNEMA : Liseli öğrencilere yönelik kısa film eğitimi. Yılda bir kez lise öğrencilerine yönelik olarak atölye çalışması yapılmaktadır. Bu güne dek 11 kez yapılan atölyede 170 öğrencimiz yararlanmış ve 34 kısa film çekilmiştir.

SİNE-MAHKUM: Cezaevindeki genç mahkumlarla yürüteceğimiz bir atölye çalışması.

SİNCAN ÇOCUK YUVASI FİLMİ:Sincan Çocuk Yuvasında yaşayan çocuklarla bir film gerçekleştirilmiş ve gösterimi yapılmıştır. (2008) Bu proje, SHÇEK ve Ana Yüreği Derneği ile ortaklaşa yürütülmüştür.

Bİ BİLET ASKIYA: Sinemaya giden hayırsever insanlar bir bilet de sinemaya gidemeyen çocuklar için satın alırlar. Bu bilet SHÇEK yuvalarındaki çocuklarımızın sinemaya gitmesini sağlar.

EĞİTİMLERİMİZDE KONTENJAN : Sosyal sorumluluk kapsamında her eğitimimizde belirlediğimiz arkadaşlarımıza ücretsiz kontenjan ayırıyoruz.

Çalışmalarımız hakkında sorularınız varsa bizimle iletişime geçin


DERNEK YÖNETİMİ
20.3.2012 Olağan Genel Kurulu itibariyle Yönetim Kurulu Asil Üyeleri;
1- Y. Ünlü  2- H. Hücum  3- T. Arayancan

Film Yapım ve Yönetmenlik Atölyesi
Oyunculuk Atölyesi
Belgesel Sinema
Kurgu Eğitimi Ankara
Senaryo Eğitimleri Ankara 2
Sound Design

İletişim :

TEL :   0 555 747 75 57

E-mail : sinematekdernegi@gmail.com

Adres : Rafet Canıtez Cad. 1. Sigorta Blokları. No:6, Oran Sitesi, Çankaya

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.