2018, 90. Oscar adayları açıklandı
3 Şubat 2018
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

9. LİONS ULUSLARARASI KISA FİLM YARIŞMASI
Uluslararası Lions Kulüpleri 118-Y Yönetim Çevresi Federasyonu, “Lions Uluslararası Kısa Film Yarışmalarının” bu yıl 9.sunu organize ediyor.
Son Başvuru: 15 Şubat 2018
————————————

Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu (TRT), amatör ve profesyonel belgesel filmcileri desteklemek, belgesel türünün gelişmesi ve yaygınlaşmasına katkıda bulunmak amacıyla,  bu yıl 10. kez “Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri”ni düzenliyor.
Son Başvru: 16 Şubat 2018
————————————

19-29 Nisan 2018 tarihleri arasında 29. kez gerçekleştirilecek olan festival, “Ulusal Uzun”, “Ulusal Belgesel” ve “Ulusal Kısa” film yarışmaları ile Türkiye Sineması’nın gelişimine katkı sağlayan yapımları teşvik edecek.
Son Başvru: 23 Şubat 2018
————————————-

“DENİZ” KONULU KISA FİLM YARIŞMASI
“Çevre Kısa Film Festivali” kapsamında düzenlenen yarışmanın bu yılki konusu “Deniz” olarak belirlendi.
En çok 20 dakikalık; kurmaca, belgesel, canlandırma ve deneysel türlerdeki kısa filmler kabul ediliyor.
Son Başvru: 05 Mart 2018
————————————–

Yarışmaya Türkiye Geneli Resmive Özel Tüm Lise ve Dengi Okul Öğrencilerinin katılabildiği yarışmada, Kısa film en fazla 10 dakika olmalı, orijinal bir senaryoya dayanmalı, tek bir konsept işlenmeli, konsepti taşıyan bir hikaye anlatılmalıdır.
Son Başvru: 09 Mart 2018
—————————————–

GENÇ ÖNCÜLER KISA FİLM YARIŞMASI
Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilcek olan ‘Genç Öncüler Kısa Film Yarışması’na başvurular başladı.  Yarışmanın bu yılki teması; “güven”
Son Başvru: 15 Mart 2018
——————————————

 

5. FİLMmich KISA FİLM YARIŞMASI

Özel Saint Michel Fransız Lisesi bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Filmmich Kısa Film Yarışmasına ev sahipliği yapmaktadır. Bu kapsamda bu sene Türkiye Geneli 5. Kısa Film Yarışması ve Festivali düzenlenecektir. Yarışmanın teması serbesttir. Türkiye genelindeki liselerin öğrencileri katılabilir.
Son Başvru: 01 Nisan 2018
——————————-

3. ULUSLARARASI KAN FİLM FESTİVALİ

Türkiye Kan Hastalıkları Federasyonutarafından organize edilecek olan 3. Uluslararası Kan Film Festivali 11 – 13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Adana’da gerçekleştiriliyor.
Son Başvuru: 01 Nisan 2018
—————————————-

4.AND ULUSAL KISA FİLM GÜNLERİ

Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği (AND) tarafından 2014 yılından bu yana düzenlenen “Art Nicomedia Ulusal Kısa Film Günleri”ne başvurular başladı. Etkinliğin bu seneki teması “Hayat Kısa Film İzle” olarak belirlendi.
Son Başvuru: 06 Nisan 2018
——————————————–

CINEMANDS 2. LİSELERARASI KISA FİLM YARIŞMASI

“Notre-Dame de Sion Fransız Lisesi” Sinema Kulübü’nün girişimi ve çabasıyla, sinema sanatında özgün fikirler üretebilecek, farklı bakış açılarıyla sinemaya katkıda bulunabilecek lise öğrencilerinin teorik bilgilerini pratiğe dökmelerine zemin hazırlamak amacıyla  düzenlenmiştir.
Son Başvuru: 06 Nisan 2018
——————————————–

4. EBA KISA FİLM YARIŞMASI

Yarışma öğretmen ve öğrenci olmak üzere iki ayrı kategoride yapılacaktır. Öğretmen kategorisi, Türkiye genelindeki Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm resmi ve özel okul öğretmenlerini kapsamaktadır. Öğrenci kategorisi, Türkiye genelindeki Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm resmi ve özel okullarda okuyan lise öğrencilerini kapsamaktadır.  
Son Başvuru: 09 Nisan 2018
——————————————–

15. ULUSLARARASI ALTIN BOĞA KISA FİLM YARIŞMASI

Altın Boğa Film Festivali çerçevesinde düzenlenecek olan ve lise öğrencilerinin çektikleri kısa filmleriyle katılabilecekleri 15. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması için başvurular başladı.
Son Başvuru: 01 Mayıs 2018
——————————————-
 2018 FRANKAFONİ VİDEO YARIŞMASI
“1 dakikada geleceğini Fransızca anlat!”
20 sene sonraki sen nasıl biri ?
Son Başvuru: 01 Mart 2018
——————————–
Okan Üniversitesi Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması

Yarışmamız üniversitelerin açık öğretim, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora/sanatta yeterlik programlarında okumakta olan öğrencilerin kurmaca ve belgesel türünde gerçekleştirilmiş kısa filmleriyle katıldığı bir yarışma.
Son Başvuru: 06 Nisan 2018
—————————————————-
14. Uluslararası Kar Film Festivali
Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından her yılın Mart ayında Türkiye ve yurt dışındaki öğrenci ve akademisyenlerinin katılımlarıyla düzenli olarak gerçekleştirilen, film oylamalarının “on-line” olarak gerçekleştirildiği tek festivaldir.
Son Başvru: 01 Mart 2018
———————————–
3. KORKUNÇ BİR KISA FİLM YARIŞMASI

İstanbul Kısa Filmciler Derneğinin düzenlediği yarışmanın konusu korku-gerilim-polisiye –fantastik –bilimkurgu olarak belirlenmiştir. Yarışmaya sinema / video / dijital formatta; KURMACA / BELGESEL / CANLANDIRMA türünde; yapım yılı 2016 Ocak ve sonrası olan filmler katılabilir.
Son Başvru: 13 Mart 2018
—————————————

VAN İPEKYOLU KISA FİLM FESTİVALİ
Bu yıl ilk kez düzenlenen Van İpekyolu Belediyesi Kısa Film Festivali 3-5 Mayıs 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek.
Festivale 30 dakikayı geçmeyen kurmaca, deneysel, animasyon ve belgesel türünde filmler başvuru yapabilecek.
Son Başvru: 15 Mart 2018
————-/———-

 
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir