Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

SENARYO ve DRAMATİK YAZARLIK ATÖLYESİ

Süre: 3 ay boyunca, haftaiçi her gün, günde 3 saat, toplam 36 ders saati sürer.
İçerik; Uzun metraj film senaryosu, kısa metraj, belgesel, reklam filmi, dizi film, klip senaryolarının nasıl ve ne şekilde yazılacağı anlatılır. Dramatik yazarlık eğitimi verilerek, katılımcıların dramatik olay ve karakter oluşturması beklenir. Ayrıca senaryoyu sunma biçimleri anlatılarak katılımcıları bu alanda yönlendirmeyi hedefler. Atölye süresince her öğrencimizin 1 kısa film, 1 reklam, 1 belgesel, 1 klip senaryosu yazması, atölye sonunda ise uzun metraj veya dizi senaryosunun bir bölümünü yazması sertifika almak için zorunludur. Atölyemizde; senaryo yazarlığı ve yaratıcı yazarlık başta olmak üzere,  çocuklar ve gençler için yazarlık,  belgesel metin yazımı, reklam filmi yazarlığı, sosyal medya yazarlığı, bilim kurgu yazarlığı ve öykü, roman yazarlığı konuları da işlenmektedir. Senaryo kursu fiyatları altta yer alıyor.

EĞİTİM ve ÜCRET BİLGİSİ / 2019

Hafta Sonu Gündüz Grubu
11 Mayıs – 27 Temmuz
3 ay – her Cumartesi 12.00-15.00

1.800-TL (3 taksit-Nakit ödemede %10 indirim)
36 Saat Eğitim + Eğitim Sonrası Destek

Senaryo ve Dramatik Yazarlık Kursu / Atölyesi;
Sinema Teknik Derneği, Senaryo ve Dramatik Yazarlık Eğitimlerinin temel kursudur. 3 ay, haftada 1 gün X 3 saat, toplam 36 ders saati sürer. Kursun kontenjanı 4 6 kişidir.
Kimler İçin; Herhangi bir alanda (Uzun metraj, kısa film, reklam, tanıtım filmi, klip, bilgisayar oyunu, belgesel… senaryosu) film öyküsü yazmak isteyen, yazdığı senaryoyu doğru dramatik kurgu ile tekrar ele almak isteyen, yazmaya meraklı olan herkes içindir.

Anahtar Özelliği; Senaryonun nasıl ve ne biçimde yazılacağı anlatılır ve dramatik yazarlık eğitimi verilerek, katılımcıların dramatik olay ve karakter oluşturması beklenir. Dramatik olay örgüsü ve karakterin yolcuğunu anlatarak, ‘iyi’ senaryonun püf noktaları anlatılır. Senaryo Nasıl Yazılır ? Ayrıca senaryoyu çeşitli kurumlara sunma biçimleri anlatılarak katılımcıları bu alanda yönlendirmeyi hedefler.
Kur Sistemi; Senaryo Atölyesi, senaryo öğretisinin temel kavramlarını öğretmeyi amaçlar. İleri senaryo yazım tekniklerini öğrenmek isteyen öğrencilerimizin ‘Senaryo 2’ kursuna katılmaları faydalı olacaktır. Ayrıca öğrencilerimiz yönelmek istedikleri diğer alan kurslarını (Film Yapım ve Yönetmenlik, Film Analizi, Kurgu/Montaj…) seçebilirler. Öğrencilerimizin devam edecekleri diğer kurslar indirimlidir.
Başarı Sertifikası; Kursa yüksek oranda katılım gösteren ve ilk kurun sonunda bir kısa metraj film senaryosunu tamamlamış öğrencilerimize ‘Başarı Sertifikası’ verilir.  Eğitmenlerimiz
Eğitim filmlerimizi izlemek için Youtube

 

ÖN KAYIT FORMU

Senaryo
Sending

Film Yapım ve Yönetmenlik Atölyesi
Oyunculuk Atölyesi
Belgesel Sinema
Kurgu Eğitimi Ankara
Senaryo Eğitimleri Ankara 2
Sound Design

İletişim :

 

TEL: 0 312 425 41 29

GSM: 0 555 747 75 57

Email : info@sinemateknik.org

Adres : Büklüm Sokak. No:16 / Bahçe Kat / Kavaklıdere (Akay Hastanesi’ne Yakın)

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.